Futsal: Boavista–Belenenses 6:5

Kevés említést kapott e blog hasábjain a futsal, pedig a Boavista kispályás csapata a nagypályásokkal szemben újra Portugália élvonalában szerepel. A Campeonato Nacional 22. fordulójában ma Boavista–Belenenses rangadót rendeztek, úgyhogy a futsalhiányt kicsit enyhítendő, megnézzük mi történt a meccsen.

A Boavista–Belenenses nagypályán is pikáns párosításnak számít, hiszen a három nagy után az ország két legeredményesebb klubja ez a két egylet, de Porto és Lisszabon városok jól ismert rivalizálása miatt is mindig rangot kapott az esemény. Ami a jelent illeti, az némiképp árnyékot vetett az idei találkozók fényére, hogy jelenleg mindkét dicső múltú klub nagypályás csapata alsóbb osztályokban szenved, de az élvonalbeli futsalosok is kifejezetten rosszul állnak a bajnokságban. Mindkét gárda a kiesés ellen harcol, ráadásul a forduló előttig botrányos formát mutattak: a 2010-ben kupagyőztes Belenenses sorozatban három meccset bukott nagy különbséggel (0:4 a Fundão, 0:6 a Benfica, 4:11 a Freixeiro ellen), a Boavista pedig nem kevesebb, mint hét (!) meccset veszített el zsinórban, így nem csoda, hogy a sakkosok kiesőhelyen, az utolsó előtti helyen szerénykedtek. A mi szempontunkból további rossz előjel volt, hogy a Belenenses ősszel 6:1-re verte a Boavistát a fővárosban. Szóval volt mit szépíteni a helyzeten.

Érdekes módon a két bukdácsoló csapat meccsén semmi nem látszott abból, hogy miért süllyedtek ilyen mélyre, fantasztikus mérkőzésnek lehettek szemtanúi azok, akik 18 órától az RTP2 tévécsatornát választották.
A portói Pavilhão do Clube Infante Sagresben a Belenenses kezdte jobban a mérkőzést: Anilton már az 5. percben megszerezte a vezetést a belémi kékeknek. Azonban nem sokáig örülhetett a vendégcsapat, mert rögtön a középkezdés után a gólszerző Anilton adott el utolsó emberként egy labdát Pedro Silvának, akinek egy az egyben a kapussal szemben már könnyű dolga volt a befejezéssel. Nemsokára a Boavistának sikerült fordítania is: egy szabadrúgás után levágódó labda Dani elé került, akinek az ismétlése már utat talált a Belenenses kapujába. 2:1.
Az első játékrész hajrája a Belenensesé volt: Felipe Simas egy percen belül kétszer is betalált (első gólját egészen lehetetlen szögből verte be szegény Berto kapus szemei közé!), így mintegy másfél perccel az első félidő vége előtt már a kékek vezettek, 2:3.

A második félidő elején visszafogott teljesítményt nyújtott a Boavista, nem igazán tudtak mit kezdeni a Belenenses letámadásával. Aztán a 26. percben Pedro Andrade váratlanul egyenlített, és innentől kezdve nemcsak az eredmény, de a játék is kiegyenlítetté vált. A Boavista visszajött a meccsbe és öt perc múlva Pedro Silva második góljával másodszor fordította csapata javára az eredményt. 4:3.
4 perc 34 másodperccel a vége előtt büntetőhöz jutott a Belenenses. Felipe Simas állt oda a labda mögé és a kékek tízese magabiztosan élt is a lehetőséggel, megszerezve önmaga harmadik, csapata negyedik gólját. 4:4.
Ezután gyors egymásutánban itt is, ott is kimaradt egy-egy óriási helyzet. Magasabb gyorsasági fokozatba kapcsolt mindkét csapat és a nagy rohanásból a Boavista jött ki jobban: a 38. minutumban Ricardo Santos góljával megint a sakkosoknál volt az előny. Nagyon kevés idő maradt hátra, ezért a Belenenses mindent egy lapra feltéve vészkapussal játszott tovább, Ricardo Santos azonban pár pillanattal előző találata után kétgólosra növelte csapatunk előnyét. A Belenensesnek Bruno Pinto révén még sikerült szépítenie, de a jól védekező sakkosok végül kibekkelték a hátralevő időt és 6:5-re nyertek.

Győzelmének és az AMSAC bragai vereségének köszönhetően a Boavista véget vetett borzalmas sorozatának és elmozdult a kiesőzónából. Négy forduló van még a bajnokság alapszakaszából, utána play-off, illetve play-out. Remélhetőleg sikerül bebiztosítani a bennmaradást... Força Boavista!

JEGYZŐKÖNYV:A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: