Dedé-dupla és győzelem Infestában

Nem sokat pihentek a boavistás fiúk, mert a Valladolid elleni bemutatkozó mérkőzés másnapján újra pályára léptek: a negyedosztályú Infesta hívta meg a csapatot a saját bemutatkozó meccsére. Nem voltunk kedves vendégek, ugyanúgy elrontottuk az Infesta bemutatkozását, ahogy a Valladolid a miénket.

Az Infesta, a portói területi bajnokság első osztályának (ez a magyar BLSZ vagy megye I.-nek felel meg) friss bajnoka valójában már túl volt két edzőmérkőzésen ezen a nyáron, de a csapatot csak most mutatták be hivatalosan a szurkolóknak. Egy Coimbrões elleni 0:0-ás döntetlennel és egy Padroense elleni 1:0-ás vereséggel hangoltak a Boavista ellen. Sok sikerélményük nem volt ezen az estén sem, magabiztos győzelmet aratott a Boavista.

A gólok sorát Pedrinho nyitotta öt perccel a félidő előtt: a középpályás a hazaiak kapusa, Miguel Matos és egyik védője, Carlos Pinto nézeteltérését kihasználva gurított a hálóba. Az Infesta honlapjának tudósítása szerint a második félidőben feljavult a vendéglátók játéka, de továbbra is a Boavista dominált. Dedé az 53. percben kétgólosra növelte a "fekete párducok" előnyét. Nuno Almeida a 83. percben óriási szépítési lehetőséget puskázott el, Dedé pedig a hosszabbításban feltette a Boavista sikerére a pontot: 0:3.

Az Infesta augusztus 13-án a Gulpilhares ellen folytatja felkészülését a negyedosztályú bajnokságra, mi pedig 14-én a Salgueiros centenáriumi tornáján veszünk részt.