Beérett a sztárpalánta

Ruben AlvesJegyezzétek meg ezt a nevet: Ruben Manuel Pereira Alves! Említés szintjén már felbukkant ezen blogon is a mindössze 17 éves tehetség neve, de múlt hétvégi produkciója után aztán tényleg nem lehet elmenni szó nélkül mellette. Mondhatni, gyöngyszemet találtunk. A Boavista többek között e szépreményű fiatalember góljának is köszönhetően simán, 3:0-ra verte a Vilaverdensét és hat pontra csökkentette hátrányát a dobogós helyezettekhez képest.

Amilyen díszes vendégsereg érkezett az Estádio do Bessába, kötelező is volt a győzelem. Na jó, a sereg azért erős túlzás, mivel szokás szerint nagyon kevesen voltak a stadionban, de mindenesetre nem akárkik tették tiszteletüket a szentélyben. Három egykori kiváló játékosunk, Artur Oliveira, Russell Latapy és a 2001-es bajnokcsapat kapitánya, Litos is a helyszínen szurkolt volt csapatának. Ez elég motiválólag hathatott a srácokra, mivel végre sikerült olyan magabiztos produkciót nyújtaniuk, amilyet az egész szezonban elvártunk volna tőlük. Lehet, hogy csak időre (meg egy jó edzőre) volt szüksége a játékosainknak?

Bárhogy is, a Vilaverdense ellen Petiték megmutatták, hogy képesek jó futballt játszani. Pedig nem indult jól a találkozó: Carlos Santost egy ütközés után már a 20. percben le kellett cserélni, mivel csúnyán felszakadt a szemöldöke és úgy bedagadt a szeme, mint ahogy a jól elpüfölt boxolóknak szokott. A 23 éves középhátvéd a facebookra posztolt képéhez később sportszerűen csak annyi kommentárt fűzött, hogy köszöni a jókívánságokat, jól van, a fő pedig az, hogy behúztuk a meccset... Helyére Cláudio Lopes állt, akire különösebb panasz nem lehetett, viszont tíz perccel a vége előtt piros lapot kapott, így ő is kihagyni kényszerül majd a következő bajnokit. Ha már a lapok szóba kerültek: a sárgák is repkedtek, összesen 14 figyelmeztető cédula került kiosztásra.Santos sérülése szerencsére nem vetette vissza a Boavistát, a sakkosok az egész első félidőben mezőnyfölényben játszottak, ez a fölény viszont sokáig meddő maradt. Egészen a 35. percig, amikor a bevezetőben felkonferált Ruben Alves megvillantotta tudását: az ifjú támadó őrzőjétől elszakadva több védő kicselezése után védhetetlen gólt ragasztott a Vilaverdense kapujába. A vezető találat kicsit megtörte ellenfelünket; a Boavista még az első félidőben eldönthette volna a mérkőzést, ám Petit ígéretes szabadrúgásából és Zé Manel nagy lehetőségéből sem született gól.

A második félidőben a defenzív Vilaverdense játéka feljavult, de továbbra is a Boavista irányított. Közel egyórányi játék után Carraça centerezett, középen érkezett Wellington Cris, aki megszerezte a csapat második gólját. Megjegyzendő, hogy remek formában van a brazil, utóbbi négy mérkőzésén ez volt a harmadik találata.

Tíz perccel később megint a nagyon jól mozgó Ruben Alvest lehetett ünnepelni, akinek jobb oldalról érkező beadásába Carlos Lomba olyan szerencsétlenül ért bele, hogy azzal bevette saját kapuját. Ezzel az öngóllal lett 3:0, ami nem is változott már a végéig.

Megérdemelt győzelmet aratott a Boavista, az egyetlen ami miatt főhet Petit feje, az a sok lap, ami nélkül úgy tűnik, nem lehet megúszni mérkőzést ebben a divízióban. Harmadosztályú liga, harmadosztályú a játékvezetés is… Na, de nézzük inkább, hogy állunk!Következő mérkőzésünk január 27-én lesz, méghozzá annak a Vizelának az otthonában, amely odahaza még veretlen (6 győzelem, 1 döntetlen). Minden bizonnyal nehéz mérkőzés vár majd a fiúkra, de nagyon fontos volna győzelemmel távozni Vizelából, hogy életben tartsuk feljutási reményeinket. Hat pontra a dobogó, kilencre az első hely!