Kikaptunk, de nem számít

Augusztus 9-én három fontos dolog is történt az Estádio do Bessában: először bemutatták a 2011/12-es mezeket, majd bemutatkozott a közönségnek a következő szezonra készülő keret, végül a Valladolid elleni barátságos mérkőzéssel hivatalosan is elkezdtük a felkészülést az új idényre. Három külön posztban számolok be az eseményekről, hogy ne legyen túl tömény a történet. A korábbi két bejegyzésben volt már szó az új mezekről, aztán bemutattam az új játékoskeretet - már csak a fő eseményről nem számoltam be, a meccsről.

A játékoskeret és a szakmai stáb bemutatása után 21:30-kor kezdődött a Boavista idei első nyári felkészülési mérkőzése. Ellenfelünk a spanyol másodosztályban az elmúlt szezonban 7. helyen végzett, néhány éve még a Primera Divisiónban szereplő Real Valladolid volt. Nem mondhatni, hogy nagyon lázba hozta a szurkolókat az esemény, ugyanis mintegy 600 néző gyűlt össze a 30 ezres Bessa-stadionban...

A kezdő sípszó után egy percig sem volt kétséges, hogy a Valladolid nem veszi félvállról a találkozót és győzni jött Portóba. A lila-fehérek Dani Aquino révén már a 8. percben megszerezték a vezetést, majd a 26. percben megint Aquino volt eredményes. Tíz perccel később Léo Bonfim egy szöglet után szépített, egyenlíteni azonban már nem sikerült a félidő vége előtt.
A második félidőre két másik tizenegy jött ki, a Boavista és a Valladolid is sort cserélt. Ebben a játékrészben egy sokkal támadóbb felfogású, merészebb Boavistát láthatott a közönség, ám az adódó lehetőségekkel sajnos nem tudtak élni Mário Silva tanítványai. A kihagyott helyzeteknek, ahogy ilyenkor az lenni szokott, meg is lett az eredménye: Nauzet a hajrában kétgólosra növelte a spanyolok előnyét.

1:3 lett a vége, de tegnap az eredmény számított a legkevésbé. A fontos az volt, hogy a sakkosok jó képet festettek magukról: küzdöttek, hajtottak, gólveszélyesen játszottak, egyszóval egy versenyképes csapat benyomását keltették.

Nem sokat fog pihenni a csapat, ugyanis ma újabb edzőmeccs vár rájuk a Portóval szomszédos São Mamede de Infesta városában, a helyi FC Infesta ellen.