Öt forduló után az ötödik helyen

41 évvel ezelőtt, 1968-ban szerepelt utoljára a Boavista a portugál labdarúgás harmadik vonalában. Akkor 10 mérkőzésen szerzett 14 ponttal (6 győzelem mellett 2-2 döntetlennel és vereséggel zárt a csapat - ne feledjük, ekkor még két pont járt csak a győzelemért) a gárda meg is nyerte a harmadik ligás bajnokságot, majd a következő szezonban a másodosztályt is. Idén ennyire nem jók a kilátások, felemás idénykezdetet produkált a csapat: két döntetlennel indítottunk, majd becsúszott egy Ribeirão elleni 1-0-ás vereség is. Azóta viszont feljövőben vagyunk, vertük a Vieirát, és a tavaly velünk együtt kieső Gondomart is. Jelenleg az ötödik helyen állunk.

Tabella:

Eredmények és összefoglaló videók:

1. forduló:
Boavista-Tirsense 2-2
Gólszerzők: Nuno Lopes (29", 86"), illetve Roberto Rodrigo, Ricardo Rocha.

2. forduló:
Vizela-Boavista 1-1
Gólszerzők: Luis Miguel, illetve Cadinha.

3. forduló:
Boavista-Ribeirão 0-1
Gólszerző: Forbes Barreto

4. forduló:
Vieira-Boavista 1-2
Gólszerzők: Miguel Veiga, illetve Fonseca, Carlos Miguel.
A győzelem ellenére a meccs végén a Boavista-ultrák kicsit összebalhéztak a rendezőkkel, de nem lett komolyabb ügy az incidensből... :D

A bal oldali képen Fonseca látható, az utolsó két győztes meccs hőse.

5. forduló:
Boavista-Gondomar 1-0
Gólszerző: Fonseca
A meccs érdekessége, hogy Matosinhosban lett lejátszva, ugyanis az Estádio do Bessa gyepét cserélik, így pár hétig a Leixoes pályáján, az Estádio do Marban fogja hazai mérkőzéseit játszani a Boavista.

Hogy a nagy anyagi válság közepette honnan szereztek erre pénzt, azt nem tudom - remélhetőleg érkezett egy új befektető...

Ami a csapat idáigi szereplését illeti: úgy gondolom, hogy a klub jelenlegi helyzetét tekintve ez egy nem túl rossz szezonkezdet, reménykedjünk benne, hogy fogunk még jobban is állni.